Skracanie linków

Jeśli prowadzisz stronę internetową lub nawet mały blog, który wykorzystuje linki do swojej witryny lub do innych stron internetowych, z pewnością chcesz, aby linki były jak najkrótsze i łatwe do zapamiętania gościom Twojej witryny. Skracanie linków to doskonały sposób na to, aby uzyskać bardziej profesjonalne adresy URL, które są prostsze w udostępnianiu i oszczędzają miejsce.

Linki skracane to po prostu skrócone wersje długich adresów URL. Oparty są o serwery, które pobierają ten długi adres URL i tworzą skrócony adres. Po wpisaniu skrócenia użytkownik jest przekierowany na oryginalną witrynę. Ten skrócone adresy są łatwe do śledzenia, dzięki czemu możesz zobaczyć, ile użytkowników z wprowadzonego przez Ciebie skrótu weszło na Twoją stronę.

Istnieje wiele opcji skracania linków. Większość wiadomości e-mail i systemów marketingu internetowego oferuje takie usługi. Google także posiada platformę do skracania linków nazywaną Goo.gl. Innym popularnym narzędziem jest Bitly. Dzięki narzędziu Bitly możesz zoptymalizować ruch w Twoim serwisie i tworzyć statystyki dotyczące ruchu ze swoich skrótów URL. Możesz także monitorować trendy dotyczące Twoich linków po to, aby ocenić ich skuteczność.

Aby skrócić link lub stworzyć skrót URL, określ go pierwszy oryginalny długi adres URL, a następnie kliknij przycisk „skróbu” lub „skracaj”, aby stworzyć skrócone URL. Platforma lub narzędzie wskazane powyżej stworzy dla Ciebie skróconego adres URL, a po utworzeniu automatycznie go przekopiuje i będzie gotowy do udostępnienia lub osadzenia na swojej stronie internetowej.

Skracanie linku może okazać się przydatne z wielu powodów – szeroka funkcja optymalizacji treści Wiadomości tekstowych, skracanie linku do osadzenia na tablicach mediów społecznościowych itp. Skracanie linku może mieć duże znaczenie dla twojej strony internetowej lub bloga i możesz go bezpiecznie udostępniać innym bez obaw o bezpieczeństwo twoich treści lub informacji osobistych.

Internetowe linki często są stosowane w przepływie informacji w wirtualnej rzeczywistości. Czasami mogą być one nadmiernie długie i trudno je zapamiętać lub je kopiować, ponieważ obejmują one dużo tekstu. W takim przypadku można je skrócić dzięki usłudze skracania linków, która tworzy nowe i krótsze adresy internetowe. Dostępnych jest dużo witryn oferujących tego typu usługi bezpłatnie, dzięki czemu każdy może skrócić wiele linków do rzeczy takich jak posty na blogu, artykuły, produkty, itp.

Skracanie adresów internetowych dodaje portabilność i jest bardzo istotnym aspektem marketingu cyfrowego. Linki skrócone są prostsze w użyciu niż te długie i zapamiętywalne. Umożliwia to marketerom lepsze przekazywanie wiadomości i wykorzystywanie linków w kampaniach reklamowych jako narzędzie do mierzenia efektów. Znacznie ułatwia to osobom korzystającym z tych linków ich przeglądanie oraz monitorowanie sprawiając, że marketerzy mogą łatwo zarządzać kampaniami cyfrowymi.

Usługa skracania linków jest bardzo przydatna dla osób prowadzących rozszerzoną e-sprzedaż. Po pominięciu pośredników ceny produktu lub usługi są niższe, a reklamodawcy maja dostarczone linki wymagajace mniejszej liczby znaków – co oznacza łatwo rozpoznawalny link zapewniający krótkoterminowy sukces i utrzymujacy dobre stosunki z kontrahentami. Jako wspomniane wczesniej, ta usluga jest teraz darmowa, a przejrzyste narzedzie do jej użycia powoduje, że stała się ona bardzo popularna. Przede wszystkim ze względu na możliwość prostej i szybkiej edycji publicznych linków podlegajacych testom A/B.

Zapewne wielu z Was odczuwa potrzebę tworzenia skróconych linków. Jest to świetny sposób na dzielenie się informacjami, a także ułatwienie przekazu danych linków przez sieć. Skracanie linków staje się prostsze i łatwiejsze z każdym dniem. Postaram się omówić najlepsze metody skracania linków i jak je używać.

Pierwszym sposobem skracania linków jest użycie narzędzia online, takiego jak Bitly. Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować link i wkleić go w oprogramowaniu Bitly. Aplikacja automatycznie skróci go na mniejszy link, który możesz potem bezpiecznie dzielić. Takie narzędzie to świetny sposób na skrócenie długich linków do twoich ulubionych stron bez potrzeby ręcznego kodowania i tworzenia umysłowego zestawu znaków.

Innym często używanym sposobem skracania linków jest tworzenie przyjaznych adresów URL, czyli tak zwany „human-friendly URLs”. Pracy tego typu można dokonywać online lub ręcznie. Ręczne tworzenie przyjaznych adresów URL polega na obejściu długiego linku i tworzeniu podobnego adresu URL, który będzie łatwy dla czytelników do rozszyfrowania i mało prawdopodobne, że będzie błędny.

Skracając linki, ważne jest, aby pamiętać o ich bezpieczeństwie. Możesz użyć narzędzi, takich jak Bitly, które automatycznie chronią twoje linki w najbardziej zaawansowany sposób. Psychologia koloru i wiodące logo marki mogą również pomoc w budowaniu trwałości i tożsamości marki. To ważne szczególnie jeśli Twój link bierze udział w marketingowej kampanii lub innych programach promocyjnych.